Beata Bandurska

Beata Bandurska

Main agency
Monika Janas
+48 22 898 26 70
info@coolkeyplay.pl
open in Castupload

Information

Year of birth
1964 (57 years)
Place of birth
Polska
Height (cm)
164
Weight (in kg)
53
Eye color
brown
Hair color
Blond
Hair length
Short
Stature
slim
Nationality
Polish
Languages
Polish(native-language)RussianEnglish
Sport
GymnasticsSport of runningVolleyball
Dance
ChoreographyImprovisation dancePerformance
Profession
Actor
Singing
A cappellaSong
Special skills
Audio book
Pitch
Alto
Driver's licenses
B - Car

Vita entries

Primary professional training

1989
Aleksander-Zelwerowicz-Theaterakademie Warschau

Awards

Wyróżnienie indywidualne na 57. Kaliskich Spotykaniach Teatralnych
Nagroda zespołowa jury społecznego na 57. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych
Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Bydgoszczy
Nagroda za grę aktorską na Festiwalu Filmowym "Drzwi" w Gliwicach
Laur Grzymały
Nagroda aktorska na VII Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy
Medal Młodej Sztuki
Nagroda im. Kazimierza Krzanowskiego
Nagroda aktorska na I Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy
Nagroda za rolę na XXIII OOPTMF w Szczecinie
Nagroda aktorska za debiut na XXII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora

Film

Johnny (Cinema film)
matka Patryka Daniel Jaroszek Producer: Robert Kijak Casting director: Konrad Bugaj Written by: Maciej Kraszewski
Ceremonia (Short film)
kobieta pod kościołem (OR) Tadeusz Kabicz Distribution: Studio Munka Written by: Tadeusz Kabicz
Płaczmy/ Let's Cry (Short film)
Matka Maćka (LR) Tadeusz Kabicz Distribution: Polski Instytut Sztuki Filmowej / Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego im. Krzysztofa Kieślowskiego Written by: Tadeusz Kabicz
44 (Short film)
Gosia (SR) Aleksandr Górecka Written by: Aleksandra Górecka
Jutro (Short film)
fryzjerka (LR) Distribution: Leiv Igor Devold Written by: Leiv Igor Devold/ Stanisław Orzeł
Die Grenze (Short film)
Robert Thalheim Written by: Michael Hennes
Kalafiorr (Cinema film)
żona (OR) Jacek Borcuch Written by: Jacek Borcuch
Ostatni dzwonek (Cinema film)
Supporting role Magdalena Łazarkiewicz Written by: Włodzimierz Bolecki

Television

Gang Zielonej Rękawiczki
Tadeusz Śliwa Producer: Magdalena Jaworska – Baboo Production (produkcja wykonawcza) / Netflix Station: Netflix Distribution: Netflix Casting director: Marta Kownacka Written by: Joanna Hartwig-Skalska, Anna Novak-Zemplinska
Odwilż
Barbara Kosińska Xawery Żuławski Producer: Bogumił Lipski, Andrzej Besztak Station: HBO Written by: Marta Szymanek

Theater

Hiroshima/Love
Alain Resnais Julia Holewińska Theater: Biennale Warszawa
Uchodźczynie – Katarzyna Szyngiera
Katarzyna Szyngiera Theater: Biennale Warszawa
Rewolucja, której nie było
matka Justyna Sobczyk Theater: Teatr 21, Biennale Warszawa
Modern slavery
Bartek Frąckowiak Theater: Biennale Warszawa, Muzeum Sztuki Nowoczesnej
Globalna wojna domowa
Oriana Fallaci, Donald Trump Paweł Wodziński Theater: Biennale Warszawa, Muzeum Sztuki Nowoczesnej
Solidarność. Nowy projekt
Paweł Wodziński Theater: Biennale Warszawa
Workplace – Natalia Fiedorczuk
K–3 Bartek Frąckowiak Theater: Teatr Polski w Bydgoszczy
Solidarność. Rekonstrukcja
Paweł Wodziński Theater: Teatr Polski w Bydgoszczy
Bóg w dom – Grzegorz Niziołek, Katarzyna Szyngiera, Mirosław Wlekły
Katarzyna Szyngiera Theater: Teatr Polski w Bydgoszczy
Żony stanu, dziwki rewolucji, a może i uczone białogłowy – Jolanta Janiczak
Pani Colbert Wiktor Rubin Theater: Teatr Polski w Bydgoszczy
Krew na kocim gardle, czyli Marylin Monroe kontra wampiry – Reiner Werner Fasbinder
dziewczynka Anja Suša Theater: Teatr Polski w Bydgoszczy
Grona gniewu – John Steinbeck
matka Joad Paweł Wodziński Theater: Teatr Polski w Bydgoszczy
Сварка (swarka) – Katarzyna Szyngiera, Mirosław Wlekły
Katarzyna Szyngiera Theater: Teatr Polski w Bydgoszczy
Romville – Justyna Pobiedzińska
Teresa Elżbieta Depta Theater: Teatr Polski w Bydgoszczy
Samuel Zborowski – Juliusz Słowacki
Amfitryta Paweł Wodziński Theater: Teatr Polski w Bydgoszczy
Balladyna. Kwiaty ciebie nie obronią – Juliusz Słowacki
Pustelnik Wojciech Faruga Theater: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
Murzyni – Jean Genet
Archibald Iga Gańczarczyk Theater: Teatr Polski w Bydgoszczy
Ślub – Witold Gombrowicz
Katarzyna (matka i królowa) Paweł Wodziński Theater: Teatr Polski w Bydgoszczy
Mickiewicz. Dziady. Performance – Adam Mickiewiz
sowa, pani Rollison Paweł Wodziński Theater: Teatr Polski w Bydgoszczy
Wita/Żegnaj – Susan-Lori Parks
Jan Klata Theater: Teatr Polski w Bydgoszczy
O zwierzętach – Elfriede Jelink
Łukasz Chotkowski Theater: Teatr Polski w Bydgoszczy
Drugie zabicie psa – Marek Hłasko
Mary Wiktor Rubin Theater: Teatr Polski w Bydgoszczy
Nordost – Torsten Buchsteiner
Olga Grażyna Kania Theater: Teatr Polski w Bydgoszczy
Motortown – Simon Stephens
Helen Grażyna Kania Theater: Teatr Polski w Bydgoszczy
Powrót Odysa – Stanisław Wyspiański
Penelope Paweł Wodziński Theater: Teatr Polski w Bydgoszczy
Roberto Zucco
Elegancka Dama Paweł Wodziński Theater: Teatr Polski w Poznaniu
Helmucik – Ingmar Vilquist
siostra Evre Paweł Łysak Theater: Teatr Polski w Poznaniu
Hamlet Wtóry – Roman Jaworski
Blanka Lechnicka Maciej Prus Theater: Teatr Polski w Poznaniu
Pasożyty – Marius von Mayenburg
Betsi Anna Augustynowicz Theater: Teatr Polski w Poznaniu/ Teatr Współczesny w Szczecinie
Martwa Królewna – Nikołaj Kolada
Rimma Paweł Szkotak Theater: Teatr Polski w Poznaniu
Krąg personalny 3:1 – Lars Noren
Angelika Piotr Chołodziński Theater: Teatr Polski w Poznaniu
Córki King Konga – Theresia Walser
Maggie Rafał Sabara Theater: Teatr Polski w Poznaniu
Zbombardowani – Sarah Kane
Cate Paweł Wodziński Theater: Towarzystwo Teatralne (Warszawa)
Pogoda ducha – Jarosław Iwaszkiewicz
Adam Hanuszkiewicz Theater: Teatr Nowy, Warszawa
Miesiąc na wsi – Iwan Turgieniew
Lizawieta Adam Hanuszkiewicz Theater: Teatr Nowy, Warszawa
Piąty pokój czyli tęsknota do dobrych obyczajów – Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski
Biodrowiczowa – Polly Adam Hanuszkiewicz Theater: Teatr Nowy, Warszawa
Dozwolone od lat 16 – Adam Hanuszkiewicz
Telimena Adam Hanuszkiewicz Theater: Teatr Nowy, Warszawa
Stronami deszcze, stronami pogoda... – Jarosław Iwaszkiewicz
Adam Hanuszkiewicz Theater: Teatr Nowy, Warszawa
Czupurek – Benedykt Hertz
Kaczka Adam Hanuszkiewicz Theater: Teatr Nowy, Warszawa
Choinka u Iwanowów – Aleksander Wwiedeński
Adelina Szmetterling Waldemar Zawodziński Theater: Teatr Nowy, Warszawa
Peer Gynt – Henrik Ibsen
Ingryda Waldemar Zawodziński Theater: Teatr Nowy, Warszawa
Parady – Jan Potocki
Zerzabella Andrzej Staszczyk Theater: Teatr Nowy, Warszawa
Wesele – Stanisław Wyspiański
Maryna Adam Hanuszkiewicz Theater: Teatr Nowy, Warszawa
Pod mlecznym lasem – Dylan Thomas
Maria Anna Sailors; Matka Waldo Zbigniew Brzoza, Szczepan Szczykno, Maciej Cirin, JarosławKilian Theater: Teatr Nowy, Warszawa
Muzykoterapia - Andrzej Strzelecki
Andrzej Strzelecki Theater: Teatr Rampa na Targówku, Warszawa

Audio

Magazyn Pismo (Narrator)
Producer: Magazyn Pismo
"Żona tygrysa" Thea Obreht (Audiobook)
Producer: Wydawnictwo Drzewo Babel
Ciała obce – Julia Holewińska (Audio drama)
Maryja Paweł Wodziński Producer: Teatr Polskiego Radia
Horsztyński – Juliusz Słowacki (Audio drama)
Salomea Paweł Wodziński Producer: Teatr Polskiego Radia

Internet

Zakopane słońce